چند نکته درباره قطره اهن

اخبار

مصرف قطره اهن برای رشد بدن، هوش، خستگی، تمرکز و …  نوزادان و کودکان بسیار اهمیت دارد!پس والدین و به خصوص مادران باید دقت بالایی داشته باشند در مصرف این مکمل برای فرزند خود اگر این نکته تکرار می‌شود به خاطر اهمیت مصرف آن است که باید حساسیت بالایی نسبت آن داشته باشید.

اولین نکته :

مصرف قطره اهن برای رشد بدن، هوش، خستگی، تمرکز و …  نوزادان و کودکان بسیار اهمیت دارد!پس والدین و به خصوص مادران باید دقت بالایی داشته باشند در مصرف این مکمل برای فرزند خود اگر این نکته تکرار می‌شود به خاطر اهمیت مصرف آن است که باید حساسیت بالایی نسبت آن داشته باشید. این موضوع بیشتر برای والدینی تکرار می‌شود، که می‌گویند نوزاد ما به هیچ وجه آهن را نمی‌خورند! والدین این نوزادان باید وقت بیشتری بگذارند و برای کودک خود زمان بیشتری را صرف کنند تا قلق نوزاد خود را بیابند.

 

دومین نکته :

برای والدینی است که صرف نظر می‌کنند از مصرف قطره اهن برای نوزادان خود.!نوزاد از ۳ الی ۴ ماهگی دچار کمبود آهن می‌شود و اگر این کمبود جبران نشود!در آینده نزدیک و همچنین در بزرگسالی این موضوع خودش را نشان می‌دهد.!اولین مورد این است که کودک دچار فقر آهن می‌شود و در مرحله بعد دچار کم خونی می‌شود.!دومین مورد ممکن است در رشد کودک تاثیر داشته باشد سومین مورد ممکن است در تمرکز کودک تاثیر بگذارد!و مورد بعدی امکان دارد در رشد هوشی او تاثیر بگذارد از طرفی فقر آهن بسیار بر روی اشتها تاثیر می‌گذارد!پس این امکان هم وجود دارد که دچار بی‌اشتهایی شود.

سومین نکته :

رعایت بهداشت در مصرف قطره اهن از نظر ما مهم‌ترین قسمت برای والدینی است که با سیاه و خراب شدن دندان کودک خود مشکل دارند. نکته حائز اهمیت در اینجا این است که مصرف آهن دندان‌ها را خراب نمی‌کند بلکه فقط رنگ دندان را سیاه می‌کند. البته با مصرف نسل جدید قطره‌ اهن مانند سان اکتین و یا sunactin دیگر همچین مشکلی بوجود نمی‌آید. این قطره آهنی که خدمت شما عرض کردیم به هیچ عنوان بر روی دندان کودک شما تاثیری نمی‌گذارد.

 

اما برای والدینی که از قطره‌هایی استفاده می‌کنند که باعث تغییر رنگ دندان می‌شود، حتما باید بعد از مصرف قطره برای کودک خود از مسواک‌های انگشتی برای کودک خود استفاده کنند!و سپس باید به کودک آب بدهند(البته آبی که جوشانده شده باشد و سپس سرد شده باشد).

چهارمین نکته :

بسیاری از والدین این مشکل را دارند که کودک آنها از مصرف قطره اهن خودداری می‌کند و به جای آن مولتی ویتامین مصرف می‌کند. در اغلب اوقات میزان آهن موجود در مولتی ویتامین‌ها کافی نیست و کمبود آهن کودک جبران نمی‌شود. حتما برای این کار با پزشک کودک خود مشورت کنید. شما می‌توانید با بخش مشاوره پزشکی شرکت ایده دارو طب نیز در این زمینه مشورت کنید. شماره تماس بخش مشاوره پزشکی شرکت ایده دارو طب ۶۶۹۲۵۲۴۱ – ۰۲۱ .

پنجمین نکته :

برخی از والدین می‌پرسند که مصرف قطره اهن تا چه زمانی باید ادامه پیدا کند.!موضوعی که در این زمینه تعیین کننده است مقدار اهن موجود در خون کودک بوده!و از این طریق پزشکان دستور به ادامه مصرف و یا پایان مصرف می‌دهند.!اما در حالت معمول تا یک سالگی و در بعضی مواقع تا ۲ سالگی!و حتی در سنین بالاتر نیز ممکن است پزشک تشخیص بدهد که کودک نیاز دارد.!پس حتما در این زمینه با پزشک کودک خود مشورت کنید طبق نظر پزشک پیش بروید!تا کمترین مشکل در آینده کودک خود داشته باشید.